Najczęściej zadawane pytania

Czy zakup maszyny jest opłacalny i kiedy nastąpi zwrot inwestycji?
Ceny naszych maszyn są niskie, kupujecie Państwo produkt bezpośrednio w autoryzowanym serwisie, bezpośredniego od producenta lub importera.  Najczęściej zakup maszyny zwraca się po realizacji kilkunastu zleceń, oczywiście zależne jest to od ich wielkości. Z pewnością Państwa atutem będzie pewna znajomość branży budowlanej, doświadczenie w pracy z maszynami oraz umiejętność rozmowy z klientem.
 
Jaka jest przewaga pianki nad innymi środkami izolacji?

Jakie są korzyści z Pianki Poliuretanowej w stosunku do innych rodzajów izolacji?

Pianka poliuretanowa ma wyższą wartość oporu cieplnego. W rzeczywistości, pianka zamkniętokomórkowa ma prawie dwa razy więcej wartości oporu cieplnego niż włókno szklane przeciętnej jakości.
Budynki ocieplone pianką poliuretanową metodą natrysku są bardziej komfortowe i zużywają mniej energii.
Piankowe wypełnienia i uszczelnienia szczelin i pęknięć, zapewniają szczelność powietrzną.
Pianka w zamkniętych komórkach zapewnia lepsze uszczelnienie wilgoci, niż wszystkie inne izolacji.
Pianka jest bez wątpienia bardziej dźwiękochłonna, bardziej izoluje dźwięk niż płyty włókna szklanego.
Pianka nie przyciąga, ani nie zapewnia środowiska życia dla szkodników.
Pianka zapobiega przedostawaniu się owadów i innych małych stworzeń.
Nakładanie piany poliuretanu pozwala na aplikacje jej w miejscach trudno dostępnych. Zapewnia to brak tworzenia się mostków termicznych.
Powietrze przechodzi przez izolację takie jak włókno szklane, w sposób znacznie łatwiejszy niż przez pianę otwarto komórkową. Wiatroizolacyjność piany jej jej najciekawszym parametrem technicznym.
Pianka  zwiększa wytrzymałość konstrukcji ściany.
Czy maszyny waszej firmy są drogie w stosunku do konkurencji
Nasze maszyny cechują się bardzo interesującym stosunkiem cena/jakość. Jeszcze niedawno maszyny do natrysku wymagały bardzo dużych inwestycji. Obecnie, wybór marek Graveco, Wintermann, FoamTornado dostarcza nowych, niedrogich możliwości dla branży natrysku poliuretanu.
Jakie możliwości daje wasza firma?
Nasza firma daje szanse na rozwinięcie nowego biznesu lub możliwości zwiększenia dochodów z istniejącej firmy, po wprowadzeniu usług związanych z natryskiem pianki poliuretanowej, polimocznika, hybryd polimocznikowych. Posiadając ponad 20 letnie doświadczenie w branży mamy dostęp do wiedzy, którą od lat przekazujemy naszym partnerom.Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i doświadczenia.
Czy dostarczacie maszyny za granicę?
Oczywiście, dostarczamy sprzęt w każde z miejsc które Państwo wskażą.
Dlaczego technologia natrysku piany poliuretanowej jest tak popularna w Polsce?
W Polsce ocieplenie pianą PUR zyskało już wielką popularność. Izolacje natryskowe stanowią jedną z najnowszych metod izolacji budowlanych, stosunkowo wypierając stosowane niegdyś powszechnie izolacje wełną ociepleniową oraz styropianem. Przez ekspertów z branży budowlanej i inwestycyjnej uważane są za najnowocześniejszą metodę ocieplania poddaszy oraz budynków, która wyznacza aktualnie standardy izolacji budowlanych, którym równać muszą izolacje wykonywane przy wykorzystaniu alternatywnych materiałów dociepleniowych.
 
Ile gwarancji otrzymuje kupujący?
Każdy kupujący otrzymuje rok czasu gwarancję na zakupione maszyny. Każdy klient zlecający natrysk piany otrzymuje na piśmie 25 lat gwarancji na zastosowany produkt (pianę PIR, PUR)
Czy prowadzicie serwis urządzeń natryskowych innych marek?
Nasza firma prowadzi serwis agregatów natryskowych wszystkich typów.
Po co właściwie wykonać ocieplanie budynku?
Dla wielu osób odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest wcale tak oczywista, jak mogłoby się to wydawać ekspertom z branży budowlanej. Znaczna część inwestorów, w szczególności gdy mamy do czynienia z osobami prywatnymi, które na co dzień nie zajmują się realizacjami zamierzeń budowlanych, nie zdaje sobie sprawy, jak wiele daje ocieplenie budynku zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Szacuje się bowiem, że w przeciętnym jednorodzinnym budynku mieszkalnym aż 70% energii zużywanej podczas jego używania i eksploatacji stanowi energia cieplna przeznaczana na ogrzewanie wody oraz pomieszczeń. Zmierzając do zredukowania stałych kosztów ponoszonych w związku z korzystaniem z budynku, warto więc szukać oszczędności właśnie poprzez prawidłowe wykonanie izolacji poddaszy i pomieszczeń. W kolejnych badaniach wskazuje się wyraźnie, że największe ilości ciepła uciekają poprzez poddasze, piwnicę oraz ściany zewnętrzne budynku. Na te trzy elementy warto więc zwrócić uwagę planując wykonanie izolacji.
Dlaczego izolacja pianką natryskowa?
Do wyboru mamy dwa rodzaje pianek poliuretanowych. Otwartokomórkowa i zamknięto komórkowa. Do zewnętrznych izolacji , oraz miejsc narażonych na wilgoć stosuje się piankę zamkniętokomórkową czyli piankę , która ma dużą gęstość, masę i nie rośnie tak jak piana otwarto komórkowa. Piana zamknięto komórkowa natryskiwana jest na posadzki, fundamenty, oraz na dachy gdzie istnieje duża możliwość kontaktu z dużą ilością wody.  Pianka otwarto komórkowa jest mniejszej gęstości i natryskuje się ją na poddasza, jako wypełnienie ścian i przestrzeni.Pianka ta ma małą masę, małą gęstość i duże rozprężanie.
Rosnąca popularność pianki poliuretanowej PUR związana jest z szeregiem zalet oraz korzyści, jakie niesie z sobą wybór właśnie tego materiału ociepleniowego. Pianka zarówno wedle informacji przekazywanych przez jej producentów, jak również według badań wykonywanych przez specjalistów z branży charakteryzuje się stosunkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co pozwala ograniczyć uciekanie ciepła przez ocieplone tym materiałem budowlanym elementy konstrukcji budynku. Pozwala to zredukować koszty ogrzewania pomieszczeń nawet o 37% w porównaniu do stanu przed wykonaniem ocieplenia. Nie jest to jednak jedyna zaleta ocieplania budynków pianką. Zgodnie wskazuje się bowiem, że z uwagi na swoje właściwości fizyczne pianka poliuretanowa znakomicie nadaje się jako materiał do izolacji i ociepleń poddaszy. Z uwagi na nieznaczną wagę nie obciąża ona konstrukcji dachowych. Wręcz przeciwnie – tworząc po aplikacji jednolitą, zbitą masę o znacznej gęstości sama w sobie stanowi dodatkowe zabezpieczenie konstrukcji, wzmacniając jej żywotność. Ma to szczególne znaczenie podczas wykonywania prac termoizolacyjnych przy starszych obiektach budowlanych oraz halach magazynowych i produkcyjnych, w odniesieniu do których projektanci przewidywali określone obciążenie konstrukcji dachu, które mogłoby zostać przekroczone przy użyciu alternatywnych materiałów izolacyjnych.
Jak długo trwa ocieplenie natryskowe?
Natrysk poddasza trwa jeden dzień. Natryskiwana piana zasycha po około 15 sekundach i jest w krótkim czasie zdatna do obróbki.
Dlaczego pianka poliuretanowa ma przewagę nad innymi sposobami izolacji?
Technologia natrysku pianki poliuretanowej jako ocieplenie domów zyskuje coraz więcej zwolenników w Polsce. Nowy sposób ociepleń wygrywa ze styropianem i wełną mineralną.
Standardowo poliuretanowe pianki izolacyjne PUR dzielone są na dwa podstawowe rodzaje: pianki otwartokomórkowe oraz pianki zamkniętokomórkowe. Różnią się one przede wszystkim gęstością, co związane jest z ich charakterystyczną budową. W przypadku tych pierwszych otwarta struktura komórek zapewnia dobre parametry termoizolacyjne (w porównaniu do takich materiałów jak wełna lub styropian), odznaczając się przy tym wysokim stopniem tłumienia dźwięku. Tego rodzaju pianka stosowana jest przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym, służąc najczęściej do ocieplenia poddaszy, wypełniania ścian oraz podłóg, czy też wygłuszania pomieszczeń. Często stosuje się ją jako materiał izolacyjny w domach pasywnych oraz energooszczędnych. Z kolei pianka zamkniętokomórkowa cechuje się zwartą budową komórek oraz ich niewielkim rozmiarem, dzięki czemu posiada jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych spośród wszystkich stosowanych w budownictwie materiałów ociepleniowych. Doskonale nadaje się do izolacji budynków, w tym ścian, podłóg, fundamentów i poddaszy, a także pokryć dachowych oraz hal i budynków gospodarczych.
Przewaga pianki poliuretanowej nad innymi sposobami ociepleń:

– ocieplenie pianką nie powoduje mostków termicznych , czyli miejsc gdzie mamy lukę w ociepleniu. Przez takie luki ucieka nam najwięcej ciepła
– pianka to tworzywo nie powodujące alergii. W piance nie rozmnażają się roztocza, bakterie i inne pasożyty. W piance nie zamieszkują ptaki i inne zwierzęta które mogą być nosicielami świerzbowca, który powoduje świerzb.
– ocieplenie pianka powoduje, że w naszym domu zostaje od 20% do 47% więcej ciepła niż w stosunku do tradycyjnych metod ocieplenia
– pianka jest materiałem samogasnącym w przeciwieństwie do styropianu, papy i innych.
– wykonując natrysk pianki poliuretanowej na poddasze pokrywamy je materiałem oddychającym.
– poliuretan jest substancją wyciszająca nasz dom. Odtąd nasz dom będzie nie tylko cieplejszy ale i cichszy.
– poddasza zaizolowane pianka zachowują swoje właściwości izolacyjne minimum 25 lat.Pianka nie kurczy się i nie odpada.
– pianka zespala wszystkie elementy dachu , dzięki czemu przy dużej wichurze twój dach zachowa spójniejszą konstrukcje.
Ile kosztuje ocieplenie pianką?
Wszystkie prace wyceniamy indywidualnie, prosimy o kontakt z naszą firmą.
Czy pianka poliuretanowa jest bezpieczna i zdrowa?
Pianka poliuretanowa po 24 godzinach od nałożenia nie wydziela gazów i staje się bezzapachowa,twarda i neutralna dla otoczenia. Odróżnieniu do innych metod ocieplania nie kumuluje kurzu, drobnoustrojów , roztocz, i bakterii, gdyż w piance nie ma środowiska dogodnego do ich rozmnażania. W piance nie zamieszkają ptaki, insekty, gryzonie i kuny które są nosicielami różnych groźnych chorób dla człowieka. Nawet gdy pianka namoknie, to nie zagnieżdżą się na niej grzyby, które mogą powodować choroby układu oddechowego u człowieka. Zastosowanie warstwy pianki większej niż 10 cm powoduje brak efektu osadzania się pary wodnej na ścianie. Uzyskujemy suche , bezwonne,  pozbawione drobnoustrojów i bakterii środowisko. Pianka jest używana do ociepleń domków w stylu kanadyjskim i zdała egzamin na całym świecie.
Czy pianka poliuretanowa jest łatwopalna? 
Pianka poliuretanowa jest substancją posiadającą badania klasy F oraz E, obie klasy objęte są certyfikatem "samogasnące". Najczęściej stosowana jest obecnie klasa F.
Czy piana poliuretanowa chłonie wilgoć?
Poliuretan jest świetnym izolatorem ciepła i wody. Wylana woda na powierzchnie pianki po prostu spłynie po powierzchni.  Pianka poliuretanowa zamknięto komórkowa nie chłonie wilgoci  zaś pianka otwarto komórkowa chłonie niewielkie ilości wody, jak i je oddaje. Struktura  pianki otwartokomórkowej wygląda jak pęcherze bańki mydlanej połączone razem.
Jak szybko zasycha pianka?
Natryskiwana pianka zasycha  po 20 sekundach i jest gotowa do obróbki po godzinie od natrysku. Po 24 godzinach nie czuć zapachu natrysku, a po tygodniu jej stan fizyczny według certyfikatów utrzymuje się niezmiennie przez 25 lat.
Czy warstwę pianki zamieszkują gryzonie?
Warstwa pianki poliuretanowej nie jest dobrym środowiskiem dla życia gryzoni. Poliuretan nie jest jadalny i jest wyrobem syntetycznym przez co nie trawi się w układzie pokarmowym  myszy. Dotychczas nie odnotowano gniazd gryzoni w pianie mimo, iż stosuje się ją w budynkach inwentarskich i przechowalniach owoców i warzyw.
 
Czy na powierzchni pianki występuje skraplanie?
Przyczyna skraplania się wody na piance poliuretanowej jest różnica pomiędzy temperaturą powietrza wewnątrz i na zewnątrz domu. Jeśli warstwa pianki będzie większa niż 5 cm, przy pianie zamkniętokomórkowej i 12 cm przy pianie otwartokomórkowej - zjawisko to zanika. Zazwyczaj nie musimy stosować folii paroizolacyjnej na piankę.
 
 
 
Czy można uzyskać równy kształt pianki?
Kształt  natryskiwanej pianki otwartokomórkowej jest dość nieregularny. Nie jest możliwe otrzymanie płaskiej powierzchni  przy natrysku. Żeby powierzchnia pianki była płaska musimy przyciąć ją nożem lub specjalną piłą.
Ocieplanie pianką ? dlaczego wybrać właśnie naszą firmę?
Na rynku usług ociepleniowym działamy już od dłuższego czasu, oferując naszym Klientom sprawdzone i kompleksowe rozwiązania polegające na wykonaniu izolacji natryskowej pianką poliuretanową. Wykonaliśmy tysiące realizacji na zlecenie podmiotów komercyjnych oraz prywatnych, zdobywając w ten sposób niezbędne wykształcenie oraz doskonaląc posiadane wcześniej umiejętności. Zatrudniamy sprawdzonych i wykwalifikowanych pracowników, których cechują sumienność, staranność oraz uczciwość. W sposób rzetelny podchodzimy do każdego z realizowanych przez nas zleceń, gwarantując wysoką jakość wykonanej izolacji oraz pełne zadowolenie z wykonanych prac. Wykonujemy izolacje natryskowe przy wykorzystaniu sprawdzonego sprzętu renomowanych producentów, polecanego przez ekspertów w branży. Jednocześnie służymy naszym Klientom wsparciem oraz pomocą, doradzając w prowadzonych przez nich procesach inwestycyjnych.
Czym jest pianka pur?
Czym jest pianka pur?
Jest to mieszanina dwóch składników: poliolu i izocyjanu. Dokładność wymieszania obu składników ma wpływ na jakość pianki. Na skutek reakcji chemicznej w/w składników następuje rozkurcz i tworzenie się komórkowej struktury pianki.

- Zastosowania pianki pur:
  • ocieplenie,
  • docieplenie,
  • izolacje,
  • termoizolacje (termoizolacja),
  • termorenowacje (termorenowacja).

- Gdzie można stosować piankę pur:

  • budownictwo mieszkaniowe, jednorodzinne, wielorodzinne:
  • dachy,
  • domy z bali i drewniane,
  • domy kanadyjskich,
  • domy szkieletowych,
  • domy pasywnych,
  • domy energooszczędnych,
  • poddasza ,
  • stropodachy,
  • fundamenty,
  • podłogi na gruncie,
  • stropy nad piwnicami,
  • i inne...
 
  • Obiekty hodowlane, rolnicze i inwentarskie:
  • przechowalnie warzyw i owoców,
  • kurniki,
  • obory,
  • chlewnie,
  • stajnie,
  • ubojnie,
  • chłodnie.
  • i inne...
 
  • Obiekty wielkopowierzchniowe:
  • hale przemysłowe,
  • magazyny,
  • hangary,
  • zbiorniki,
  • silosy,
  • przewody wentylacyjne i klimatyzacyjne,
  • i inne...
 
  • Obiekty użyteczności publicznej:
  • hael sportowe,
  • baseny,
  • dachy płaskie,
  • i inne...

- Dlaczego pianka pur?
Najważniejsze zalety wynikające ze stosowania pianki poliuretanowej:

  • Izolacja bez spoin i przerw - Przez natrysk materiału izolacyjnego powstaje warstwa izolacyjna bez spoin i przerw, bez mostków cieplnych
  • Maksymalne właściwości izolacyjne przy niewielkiej grubości - Piana PUR ma wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła, jakim nie może się poszczycić żaden inny materiał.
  • Izolacja trudno dostępnych części budynku - Dzięki płynności materiału można bez problemu izolować miejsca krytyczne, niedostępne lub nierówne- odpada żmudne docinanie.
  • Doskonała przyczepność do podłoża - Przylega jak druga skóra i nadaje się niemal do każdego podłoża jak np. płyty wiórowo-cementowe, blacha trapezowa czy płyty drewniane
  • Przedłużenie żywotności budynków - Twarda trwała pianka PUR o zamkniętych komórkach wyraĹşnie poprawia konstrukcję budowlaną i żywotność budynków.
  • Szybkość układania izolacji - Jeżeli warunki atmosferyczne są sprzyjające istnieje możliwość aplikacji do 1000 m2powierzchni dziennie.
  • Poprawa jakości życia - Mieszkańcy budynków ocieplonych pianą PUR potwierdzają poprawę klimatu w mieszkaniu .
  • Niski ciężar materiału - Dzięki niewielkiemu ciężarowi prawie nie obciąża dodatkowo elementów budowlanych, co zwiększa bezpieczeństwo np. przy silnym obciążeniu dachów płaskich śniegiem